+38(093)-15-20-815
[email protected]
SOLOMKA

Ротанг натуральний і штучний: переваги та особливості

Ротанг
Ротанг

Коли в останній раз ви бачили якийсь виріб із ротанга? Швидше за все, зовсім недавно, адже це дуже популярний матеріал. Його люблять використовувати в багатьох сферах виробництва від меблів до жіночих сумочок. Давайте спочатку розберемо, що собою являє цей дивовижний матеріал.

Що таке ротанг?

пальма ротанга, ротангове дерево, ротангова ліана, ліановидна пальма Пальма ротанга - це легка, зазвичай росте на південному сході Азії лоза, що володіє високою гнучкістю, довговічністю і високими темпами зростання. Вона росте на кілька метрів (від 3 до 8) у висоту, зберігаючи при цьому однакову товщину менш ніж в кілька дюймів. Основний регіон поширення цієї рослини - тропічна частина Азії, але деякі види також ростуть в Африці та Австралії. Родич пальми, його стебла збирають, з них знімають кору і використовують для плетіння і зв'язування різних виробів. Серцевина стебла використовується для виготовлення меблів. Для цього стебла обробляються парою та нарізаються на відрізки для додання меблів різних форм. Ротанг хорошо поддается обработке, он эластичен, а в использовании он славится особенной прочностью.

Матеріал ротанг дає безліч варіантів для виготовлення меблів, у тому числі це перевага полягає в палітрі кольорів. Завдяки спектру природно доступних кольорів, можна створювати набори з різними кольорами або один цілісний комплекс в моно кольорі, експериментуючи з шаблонами по ходу роботи.

Ротанг фото

Як ми вже говорили, ротангові лоза буває різних видів і кольорів. Для того щоб краще зрозуміти, як вона виглядає і чим відрізняється, ми підготували фото нижче.

обідній комплект з натурального ротанга, комплект меблів з натурального ротанга плетені меблі ротанг, ротангові меблі в інтер'єрі меблі з ротанга на веранді, меблі з ротанга для саду плетені меблі з ротанга, меблі ротанга для дачі плетіння меблів з лози, плетені меблі картинки

Натуральний ротанг

Ротанг - це назва приблизно 600 видів витких ліан. Існує інша назва цього роду - каламус. Це більш загальна назва, що позначає всіх представників цього роду рослин. У народі ротангові стебла ще називають іспанським очеретом або чортовим канатом. Всі ці назви були присвоєні рослині завдяки його чіпкості і міцності, а також еластичності. Ротанг, який використовується в комерційних цілях, зазвичай зростає і заготовлюється в тропічних районах. Найчастіше це горбистий ландшафт, де річний рівень опадів досягає 2000 мм. В результаті основна галузь виробництва ротанга розміщена в тропічних регіонах Південної і Південно-Східної Азії.

плетіння натуральним ротангом, плетіння ротанга натуральний ротанг картинки натуральний ротанг

Пальма ротанга буває різних типів, які різняться по висоті і міцності стебла. Це можуть бути високі чи низькі ліани, поодинокі Стеблеві або Групові види ротанга. Деякі мають дуже короткі або довгі стебла, більша частина яких розташовується під землею. Існує і особливо довгі види ротангів стебел, які досягають довжини в 100 метрів. Ротангові кожухи мають шипи для захисту, а також "батоги", які теж покриті шипами. Вони грають важливу роль в підтримці ротанга, коли він росте над деревами і іншими рослинами в тропічних лісах. Велика частина видів ротанга мешкає в лісах Індонезії, а інша частина світової поставки здійснюється Філіппінами, Шрі-Ланкою, Малайзією, Лаосом, Камбоджею, В'єтнамом, Бангладеш та іншими країнами.

Майже весь ротанг збирається в тропічних лісах. У зв'язку з обезлесением (наприклад, перерозподіл тропічних лісів для інших видів землекористування) кількість ротанга за останні кілька десятиліть скоротилася, і в даний час спостерігається дефіцит пропозиції. Ротангові тростини вирубуються в лісі і перед продажем частково переробляються. Тростини невеликого діаметра розладжуватися на столи і сушать на сонці, а потім часто коптять з використанням сірки. Великі стебла кип'ятять з маслом, щоб вони висохли і були захищені від комах. Товсті і великі стебла використовують для виготовлення великих виробів, таких як крісло. Так як крісло-качалка вимагає міцності, для його каркаса використовує самі товсті стебла, тоді як для того щоб обробити крісло, його спинку і сидіння, використовує дрібні прутики. Садові столики теж роблять з товстих стебел пальми.

Властивості рослини

Каламус має рівні стебла з постійною шириною, завдяки шипам він легко добирається до верхівки дерева навіть найвищого. Ротангові деревина ділиться на три кулі: захисна зовнішня кора, внутрішня пориста частина і серцевина. Рослина дуже добре переносить вплив вологою (стає еластичним від обробки паром, але не втрачає властивості), температурою та іншими факторами зовнішнього середовища. Кора відноситься до шару ротанга безпосередньо під шипованим зовнішнім шаром рослини, який видаляється перед укладанням, очищенням, сушінням і копчення зрізаних ротангів стебел. Після цієї обробки кора відшаровується і переробляється в довгі нитки. Вони використовуються для плетіння сидінь і спинок крісел через свою гнучкості і довговічності, або в якості обгорткового матеріалу навколо частин меблевих каркасів. Верхній шар має природний блиск і погано вбирає плями, тому багато ротангових виробів: крісла або стільці відправляються на продаж в природному кольорі.

Пориста частина це внутрішня, схожа на дерево частина ротанга рослини, більш волокниста і пориста, ніж зовнішній шар. Ця частина вбирає вологу і, на відміну від кори її часто фарбують. Декоративні прикраси на плетених меблів часто виготовляються саме з внутрішньої частини Каламус. Прикладом можуть бути вихори і завитки на деяких складних видах плетених меблів вікторіанської епохи.

Штучний ротанг

З чого ж роблять штучний ротанг? Це один з найпоширеніших питань в синтетичному плетінні; на жаль, відповідь може виявитися трохи складним, враховуючи, що існує ряд ресурсів, з яких можна створити синтетичну лозу. Найчастіше для виготовлення меблів з штучного ротанга і інших виробів використовується певний вид смоли або вінілу. По суті, це дві форми пластика, так що поки що вважайте, що це вигадливий спосіб сказати слово "пластик". На основі смоли або вінілу створюються тонкі смужки, які потім з'єднуються в плетені вироби.

штучний ротанг для плетіння, синтетичний ротанг вироби з штучного ротанга, штучний ротанг для плетіння меблі зі штучного ротанга, плетіння з штучного рота

Важливо пам'ятати, що меблі з штучного ротанга також повинна мати каркас для підтримки. Наприклад, для виготовлення садового крісла найбільш поширеним ресурсом, використовуваним для виготовлення каркаса, є алюміній. Алюміній - це легкий, міцний метал, свого роду "ротанг світу металів", що володіє додатковою перевагою перед іншими типами металів за ціною.

Основні види сировини для виготовлення ротанга:

Штучний ротанг ще часто називають техноротангу або хуларо пластиком, також скорочують назву до поліротанга. ПЕ ротанг, синтетичний матеріал, розроблений так, щоб виглядати як справжній ротанг, використовується для садових меблів і декору. З нього роблять якісні столи, стільці, а також крісла. Він виготовлений з поліетилену, звідси і назва ПЕ. Поліетиленовий ротанг здатний витримувати як вологу, так і інтенсивний сонячне світло, що може зашкодити справжньому ротангу. Хоча ПЕ - це не єдиний вид синтетичного ротанга, він більш екологічний і має більш високу якість, ніж інші синтетичні матеріали, такі як полівінілхлорид або поліуретан, які не підлягають вторинній переробці. Синтетичний ротанг іноді називають зовнішнім ротангу або зовнішнім плетінням.

Відмінності штучного ротанга від натурального

Натуральні і синтетичні садові вироби з ротанга доступні в різних стилях. Різноманітність дизайну і форм робить обидва варіанти однаково привабливими. Таким чином, обидва цих комплекту прекрасно прикрасять ваш садової дворик. Вироби з натурального ротанга дуже міцні і довговічні, але не витримують будь-які погодні умови. У зв'язку з цим, натуральні меблі з ротанга не підходить для тривалого користування на відкритому повітрі. Термін їх служби більше, якщо тримати її в приміщенні і належним чином доглядати за нею. З іншого боку, меблі зі штучного ротанга в основному виготовлена ​​з пластику. Це робить штучний ротанг стійкими до всіх погодних умов. Меблі з синтетичного ротанга досить міцна і довговічна. При належному догляді такі столи, стільці і навіть ліжка служать дуже довго, навіть якщо їх тримати на відкритому повітрі.

Перш за все, довговічність Вашого комплекту садових меблів буде залежати від якості використовуваного волокна. Тому будьте уважні, вибираючи меблі зі штучного ротанга. Також, важливо враховувати момент комфорту в співвідношенні натурального матеріалу і синтетичного вироби. Натуральні меблі і зі штучного ротанга однаково комфортна. Так що цей момент, може вас не хвилювати. Очищення як натуральних, так і синтетичних ротангів наборів дуже проста. Вам просто необхідно дотримуватися режиму регулярного чищення м'якою мильною водою.

Дуже важливий момент цінового співвідношення. Ви можете подумати, що меблі, виготовлені з синтетичного матеріалу, буде коштувати набагато дешевше, ніж натуральний ротанг. Однак інша справа для меблів з ротанга. Немає великої різниці в ціні природних і синтетичних садових наборів. Ціна залежить від якості матеріалу, з якого виготовлені меблі. У таблиці нижче, спробуємо підсумувати наші висновки по тому, який вид ротанга краще вибрати:

Натуральний ротангШтучний ротанг
 • більш еластичний
 • еко френдлі (розкладається)
 • натуральний колір
 • гіпоалергенний
 • трохи дешевше
 • міцний
 • легкий
 • вологостійкий
 • більше колірних варіантів
 • довговічний

Якого кольору ротанг

колір ротанга

Ротанг - це натуральний матеріал, тому дуже багато кольорів цього матеріалу не знайдеш. Проте, вироби з нього зазвичай представлені в 4-х основних відтінках: оливковий, коньячний, медовий і кавовий.

Вироби з ротанга

Найбільшу популярність серед виробів з ротанга заслуговує меблі. З щільної частини ротанга стебла виготовляють такі речі:

Крісло-гойдалка зроблена з цього матеріалу буде прекрасним елементом декору будь-якого простору, а також послужить відмінним місцем для відпочинку. Зазвичай таке крісло купують разом з іншими предметами меблів з ротанга, щоб скласти повноцінний ансамбль.

Найчастіше меблі зі штучного ротанга виготовляють за межами країн, де вирощують натуральну сировину. Адже штучний матеріал можна підготувати практично де завгодно. На відміну від меблів з штучного ротанга, екземпляри з натурального матеріалу часто вважають за краще обробляти і виготовляти в країні, де росте сировину. Після цього великі компанії купують готові вироби і перепродують в рази дорожче. Звичайно, ви можете спробувати заощадити і купити, наприклад ті ж ротангові крісла, в тій же Індонезії, але повірте, доставка, оплата і обговорення можуть забрати незрівнянно більше зусиль.

сумки з ротанга

Інша справа купити сумки з ротанга під час відпочинку в тропічних країнах. Така покупка стане незабутнім сувеніром з вдалого відпустки або приємним подарунком для когось із близьких. Ротангова сумка це популярний товар вже кілька сезонів, тому його можна без проблем дістати і сидячи вдома за комп'ютером. Виготовляються такі речі в основному з більш тонких стебел ротанга, адже сумочка з ротанга має набагато більше вигинів і тому використовується максимально пластичний матеріал. Сучасні сумочки найчастіше виготовляють з рослинної ротанга, і якщо вони не забарвлене, то це відразу буде зрозуміло. Так що можете не переживати за підробку та сміливо замовляти вподобану модель в Інтернеті.

Переваги та недоліки меблів з ротанга

Ми вже перерахували багато особливостей ротангів виробів і окремо проаналізували, ніж хороша меблі зі штучного ротанга, а також вироби з натуральної ротангових пальми. Зараз прийшов час зробити остаточний аналіз, щоб полегшити ваш вибір, якщо ви перебуваєте в пошуку нового аксесуара для вашого будинку. У таблиці нижче ми відзначимо плюси і мінуси ротангових меблів, які не розмежовуючи їх на натуральні і штучні, так ці відмінності ми вже обговорили вище.

ПеревагиНедоліки
 • довговічність
 • Універсальність (підходить майже для будь-якого дизайну)
 • Безліч форм і видів
 • Стійкість до кліматичних змін
 • Висока Ціна
 • Некомфортна (без додаткових подушок, пледів і т.д.)
 • Вимагає догляд за собою

Таким чином, ми бачимо, що переваг явно більше ніж недоліків. Тим більше два з трьох нестачі можна вирішити, так як меблі з ротанга дійсно може здатися злегка незручною через твердого покриття, ви можете використовувати додаткові подушки, пледи, покривала, для того щоб декорувати і поліпшити меблі. Такі меблі, звичайно ж, вимагає догляду за собою, але не так часто, приблизно раз в 3-4 місяці потрібно перевіряти стан меблів з ротанга і ще рідше піклується про ліжку або дивані зі штучного матеріалу.

Вибір залишається за вами, а ми лише підвели підсумки про ротангів виробах для декору і повсякденного використання.